Sugar Production Pack v1.0.0.0 LS22 Enjoy a new game experience in the production linked to the cultivation of sugar beet and sugar cane! – Sugar beet will now have two production waste products: molasses and dehydrated beet pulp.
– Sugar cane produces cane sugar and cane juice, and has two waste products: bagasse and molasses. All this sugar is used to produce delicious barley sugar, sweets, strawberry sweets, and honey sweets. The production waste from your sugar industry will be used for several purposes:
– sale, in particular, of bagasse to the biogas boiler plant
– the production of a total mixed ration for your livestock:
1. molasses and dehydrated beet pulp added to silage
2. bagasse and molasses, bagasse does not have a high nutritional value, so there will be a significant loss of production. Two silos for storing sugar cane are available, as well as two silos for storing sugar beet.
Of course, a sales outlet is also available. It will allow all products to be sold, including those of other mods (if they have been categorised) Sugar factory:
Purchase cost: 100,000$ Storage capacity:
– Sugar beet: 500,000l
– Cut sugar beet: 500,000l
– Sugar cane: 500,000l
– Sugar: 200,000l
– Cane sugar: 200,000l
– Cane juice: 200,000l
– Molasses: 300,000l
– Bagasse: 300,000l
– Dehydrated beet pulp: 300,000l Production speed and cost:
– Sugar (sugar beet and cane): 12,000 cycles/month, cost: 120$/month
– Sugar (cut beet): 4,800 cycles/month, cost: 72$/month
– Cane sugar: 12,000 cycles/month, cost: 120$/month Confectionery:
Purchase cost: 65,000$ Storage capacity:
– Sugar: 100,000l
– Cane sugar: 100,000l
– Water: 100,000l
– Honey: 50,000l
– Strawberries: 50,000 l
– Barley sugar: 50,000l
– Candy: 50,000l
– Strawberry candy: 50,000l
– Honey candy: 50,000l Production speed and cost:
– Candy (all) and barley sugar: 4,800 cycles/month, cost: 120$/month Production of cattle feed:
Purchase cost: 60,000$ Storage capacity:
– Dehydrated beet pulp: 400,000l
– Molasses: 400,000l
– Bagasse: 400,000l
– Silage: 400,000l
– Total mixed ration: 200,000l Production speed and cost:
– Total mixed ration: 240 cycles/month, cost: 72$/month Biomass boiler:
Purchase cost: 40,000$ Market stall:
Purchase cost: 5000$ Silo for sugar beet or sugar cane:
Purchase cost: 15,000$ Large silo for sugar beet or sugar cane:
Purchase cost: 35,000$
制糖生产包v1.0.0.0 LS22。 享受新的游戏体验,在生产中与甜菜和甘蔗的种植挂钩! -甜菜现在将有两种生产废物:糖蜜和脱水甜菜浆。 -甘蔗生产蔗糖和甘蔗汁,有两种废物:甘蔗渣和糖蜜。 所有这些糖都被用来生产美味的大麦糖、糖果、草莓糖果和蜂蜜糖果。 来自制糖行业的生产废料将用于以下几个目的: -特别是向沼气锅炉厂出售甘蔗渣。 -为您的牲畜生产完全混合的日粮: 1.在青贮料中添加糖蜜和脱水甜菜浆。 2.蔗渣和糖蜜,蔗渣不具有很高的营养价值,因此会有重大的产量损失。 有两个储存甘蔗的筒仓,以及两个储存甜菜的筒仓。 当然,也有销售渠道。 它将允许销售所有产品,包括其他MOD的产品(如果它们已被分类)。 糖厂: 购买成本:10万美元。 存储容量: -甜菜:50万升。 切碎甜菜:50万升。 -甘蔗:50万升。 -糖:200,000升。 -甘蔗糖:20万升。 -甘蔗汁:20万升。 -糖蜜:30万升。 -蔗渣:30万升。 -脱水甜菜浆:30万升。 生产速度和成本: -糖(甜菜和甘蔗):12000周期/月,成本:120美元/月。 -糖(切甜菜):4800周期/月,成本:72美元/月。 -蔗糖:12,000周期/月,成本:120美元/月。 糖果: 购买成本:65,000美元。 存储容量: -糖:100,000升。 -甘蔗糖:10万升。 -水:100,000升。 -甜心:50,000升。 -草莓:50,000 L。 -大麦糖:50000升。 -糖果:50000升。 -草莓糖:50000升。 -蜂蜜糖果:50000升。 生产速度和成本: -糖果(全部)和大麦糖:4800周期/月,成本:120美元/月。 牛饲料生产: 购买成本:60,000美元。 存储容量: -脱水甜菜浆:40万升。 -糖蜜:400,000升。 -蔗渣:40万升。 -青贮料:400,000升。 -总混合日粮:200,000升。 生产速度和成本: -总混合日粮:240个周期/月,成本:72美元/月。 生物质锅炉: 购买成本:40,000美元。 街市档位: 购买成本:5000美元。 甜菜或甘蔗筒仓: 购买成本:15,000美元。 用于存放甜菜或甘蔗的大型筒仓: 购买成本:35,000美元
下载地址:
免责声明:本版内容主要以MOD分享为主,所有MOD皆来自网络或网友推荐,所发布的MOD仅用于学习交流,不作商业用途,所转载MOD并非本人原创,相应的权利均属于原权利人。如权利人认为不妥,请回帖或联系版主及网站管理员说明,本版随即停止转载和使用。
|