<可放置建筑><商品,成品生产加工工厂>面包生产工厂含销售商店
本帖最后由 gfcyl123 于 2023-6-27 16:35 编辑面包生产工厂含销售商店,原料:面粉,糖,鸡蛋,黄油,草莓,苏丹纳,巧克力,产品:面包,蛋糕,牛角面包,巧克力面包,mod未测试,有问题加QQ群说明,玩的愉快:lol
The Sweet Bakery v1.0.0.0 LS22The Sweet Bakery is an industrial bakery will allow you to produce large quantities of bread and delicious pastries: raisin bread, croissants and pains au chocolat, and sell them throughout the region.
Beware that some chocolatine advocates have vandalised some of your posters!
Please note that the basic productions (bread and cakes) are being produced at an accelerated rate.
the recipes of productions are voluntarily simplified in order to have a logic of progression which starts with the bread then the raisin breads, the croissants, the chocolate breads and finally the cakes, the prices follow the same progression.NB: the products are voluntarily delivered in cartons on pallets for the sake of performance and optimisation (the pastries are made up of a large number of polygons)Industrial bakery
Purchase cost: $70,000Storage capacity:
Flour: 150,000 liters
Sugar: 25,000 liters
Milk: 25,000 liters
Eggs: 25,000 liters
Butter: 25,000 liters
Strawberries: 25,000 liters
Sultana: 25,000 liters
Chocolate: 25,000 liters
Bread: 25,000 liters
Bread with grapes: 25,000 liters
Croissant: 25,000 liters
Chocolate bread: 25,000 liters
Cake: 25,000 litersProduction speed and cost:
Bread: 9600 cycles/month ;cost: 60$/month
Grape bread: 9600 cycles/month ;cost: 60$/month
Croissant: 9600 cycles/month ;cost: 60$/month
Chocolate bread: 9600 cycles/month ;cost: 60$/month
Cake: 9600 cycles/month ;cost: 60$/monthMarket stall
Possibility to sell your productions, it will also accept products from other mods (only if they have been categorized as “Bulk” or “Products”)
Purchase cost: $15,000
The Sweet Bakery v1.0.0.0 LS22。The Sweet Bakery是一家工业面包店,可以生产大量的面包和美味的糕点:葡萄干面包、牛角面包和痛苦的巧克力,并在整个地区销售。当心一些巧克力倡导者破坏了你的一些海报!请注意,基本产品(面包和蛋糕)正在加速生产。生产的食谱被自愿简化,以便有一个递增的逻辑,从面包开始,然后是葡萄干面包、牛角面包、巧克力面包,最后是蛋糕,价格遵循相同的递增。注:出于性能和优化的考虑,产品自愿装在托盘上的纸箱中(糕点由大量的多边形组成)。工业面包店。购买成本:7万美元。存储容量:面粉:15万升。糖:25,000升。牛奶:25000升。鸡蛋:25,000升。黄油:25000升。草莓:25000升。苏丹纳:25,000升。巧克力:25000升。面包:25,000升。葡萄面包:25000升。牛角面包:25000升。巧克力面包:25000升。蛋糕:25000升。生产速度和成本:面包:9600周期/月;成本:60美元/月。葡萄面包:9600周期/月;成本:60美元/月。牛角面包:9600个周期/月;成本:60美元/月。巧克力面包:9600周期/月;成本:60美元/月。蛋糕:9600周期/月;成本:60美元/月。街市摊档。销售您的产品的可能性,它也将接受来自其他MOD的产品(只有当他们被归类为“散装”或“产品”)。购买成本:15,000美元
下载地址:
**** Hidden Message *****
免责声明:本版内容主要以MOD分享为主,所有MOD皆来自网络或网友推荐,所发布的MOD仅用于学习交流,不作商业用途,所转载MOD并非本人原创,相应的权利均属于原权利人。如权利人认为不妥,请回帖或联系版主及网站管理员说明,本版随即停止转载和使用。
666666666666666 感谢分享
感谢分享
5555555555555
66666666666666 感谢分享
给楼主点赞,希望继续分享!好东西,拿走了,临走顶个贴感谢一下楼主! 666666666666666666 666666666666
谢谢分享
嘻嘻嘻嘻嘻嘻嘻嘻寻寻谢谢寻寻寻寻寻 【新提醒】参与/回复主题 - <可放置建筑><商品,成品生产加工工厂>面包生产工厂含销售商店 - 《模拟农场22》 - 3DMGAME论坛 - Powered by Discuz!
6666666666666666666
XXXXXXXXXXXD
111111111111111111111111
感谢楼主分享
66666666666666666666
666666666666666666
页:
[1]